Ośrodek uzależnień

Ośrodek uzależnień
Kilka słów o nas
 
Ośrodek w Pławniowicach działa pod nazwą Zakład Lecznictwa Odwykowego „Szansa”. Przyjmujemy osoby dorosłe, od 18 roku życia, uzależnione od narkotyków. Dysponujemy 35 miejscami, w pokojach 3,4,5 osobowych. Budynek wyposażony jest w 2 łazienki, kuchnię, jadalnię. Posiadamy także dobrze wyposażoną siłownię, klub, pracownię komputerową, boisko do piłki nożnej, siatkowej, stół do tenisa stołowego, TV oraz wideo.

Pławniowice to miejscowość położona nad dużym zalewem, niedaleko autostrady A-4, pomiędzy Gliwicami i Strzelcami Opolskimi. Wieś wzmiankowana jest już w 1317 roku, ale jej ranga wzrosła, kiedy dobra rycerskie Pławniowice zakupił w 1737 roku Franciszek Wolfgang von Stechow, a następnie hrabia Karol Franciszek von Ballestrem, który zbudował tutaj wspaniały pałac i otoczył go starannie dobranym drzewostanem.

Ośrodek mieści się tuż za wsią, w wyremontowanym obiekcie, będącym kiedyś siedzibą Nadleśnictwa. Budynek, wraz z sadem i ogrodem, znajduje się w bardzo malowniczym miejscu, na wzniesieniu, przy wiodącej w głąb lasu alei starych dębów.

Nasz zespół stanowią  profesjonaliści, ludzie z wieloletnim doświadczeniem i dobrze  przygotowani do pracy z osobami uzależnionymi: dziewięć osób to specjaliści terapii uzależnień, trzy to instruktorzy. Wszyscy posiadają  certyfikaty. Dwie osoby to psycholodzy. W zespole jest także lekarz psychiatra, lekarz rodzinny oraz pielęgniarka. Oprócz kadry merytorycznej w zespole jest także dwóch pracowników administracyjnych: osoba zajmująca się rozliczeniami z NFZ, kadrami i statystyką oraz zaopatrzeniowiec.

nasz adres: 

Zakład Lecznictwa Odwykowego "Szansa"
44-171 Pławniowice
ul. Cmentarna 18
tel. 32 230 32 47 

Zapoznaj się z programem terapii uzależnień - >>Program terapii>>wyślij nam wiadomość
 
   teledysk w wykonaniu pacjentów Ośrodka - kliknij w zdjęcie