Aktualności

Turniej piłkarski 2018

17 kwiecień 2018
W dniu 16 czerwca 2018 r. na boisku ORLIK, w Gliwcach, ul. Jasna, w godz. 9.00 -15.00, odbędzie się XI juz edycja Turnieju piłkarskiego pod nazwą "Wybierz piłkę" .
archiwum wiadomości

Aktualności

X edycja turnieju piłkarskiego "Wybierz piłkę"

26 czerwiec 2017
             Podsumowanie X EDYCJI TURNIEJU „WYBIERZ PIŁKĘ !”. o puchar Stowarzyszenia Promocji Zdrowia i Trzeźwego Stylu Życia SZANSA

   17 czerwca 2017 roku, o  godzinie 15:00, uroczystym wręczeniem nagród zakończyliśmy X jubileuszową edycję, rozgrywanego tradycyjnie we wspaniałej, radosnej atmosferze Turnieju piłki nożnej sześcioosobowej  „WYBIERZ PIŁKĘ”.
Tegoroczny turniej objęty został honorowym patronatem przez Marszałka Sejmu R.P Pana Marka Kuchcińskiego oraz prezydenta Gliwic Pana Zygmunta Frankiewicza. W W turnieju wzięło udział 6 następujących drużyn:

Zabrzańskie Orły – złożona z przedstawicieli Ośrodka Profilaktyki i Leczenia Uzależnień w Zabrzu oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie

Klub Abstynentów Krokus – młodzież trenująca piłkę nożną pod szyldem gliwickiego Klubu Abstynentów

FC POMOST – podopieczni i mieszkańcy ośrodka readaptacyjnego Fundacji POMOST w Zabrzu

FC ROMA – drużyna złożona z mieszkańców Zabrza narodowości Romskiej

NO NAME – byli podopieczni Stowarzyszenia SZANSA w Pławniowicach wraz z przyjaciółmi

SZANSA PŁAWNIOWICE – aktualni pacjenci Zakładu Lecznictwa Odwykowego SZANSA w Pławniowicach

Turniejowe potyczki odbywały się systemem gry każdy z każdym, wszystkie drużyny rozegrały po 5 wyczerpujących i emocjonujących meczów, łącznie rozegrano 15 dwudziestominutowych spotkań.

Tabela turniejowa

1. K.A. KROKUS                15     19:4

2. NO NAME                     12     16:6

3. SZANSA PŁAWNIOWICE    9     15:6

4. ZABRZAŃSKIE ORŁY         6     13:11

5. FC ROMA                        3      7:15

6. FC POMOST                    0      4:28


   Zwycięzcą tegorocznej edycji  turnieju została drużyna Klubu Abstynentów Krokus z Gliwic, która zdobyła największa ilość 15 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna pod nazwą   NO NAME składająca się z  byłych  podopiecznych Stowarzyszenia SZANSA w Pławniowicach wraz z przyjaciółmi, która zdobyła 12 punktów, na trzecim miejscu zaś, o czym informujemy z wielką radością drużyna SZANSY z Pławniowic z 9 punktami.
     Wszystkie drużyny stworzyły, tradycyjnie już,  świetną atmosferę,  bawiąc się i rywalizując zawzięcie w duchu fair play.
  Energii do gry oraz dopingu dostarczała zawodnikom, gościom i kibicom ekipa odpowiedzialna za bufet, która zapewniała wszystkim uczestnikom naszej zabawy niezwykle silnych i przyjemnych emocji związanych z konsumpcją kiełbasek z grillaJ Nasze zawody, tradycyjnie już, jak co roku,  odbywały się w formie rodzinnego pikniku.  
    Tradycyjnie też na murawie toczyła się  zażarta walka o nagrody indywidualne! 

   Najlepszym zawodnikiem Turnieju „Wybierz Piłkę!” kapituła wybrała Santiago G. z zespołu F.C ROMA, najlepszymi strzelcami zaś, wspólnie zostali Łukasz K. z drużyny NO NAME oraz Adrian H. z SZANSY Pławniowice.  Najlepszym Bramkarzem wybrany został bezapelacyjnie Mateusz Z. reprezentujący barwy Szansy Pławniowice!

   Dziękujemy serdecznie wszystkim drużynom, które wzięły udział w imprezie za stworzenie niepowtarzalnej atmosfery i dobrej zabawy, mimo niesprzyjającej nam pogody. Mamy nadzieję, że powtórzymy to  w przyszłym roku!:)

     Dziękujemy serdecznie  wszystkim darczyńcom oraz sponsorom, którzy przesłali nagrody oraz środki finansowe na zakup nagród, w szczególności zaś :

Marszałkowi R.P Panu Markowi Kuchcińskiemu

Kancelarii Pani Premier Beaty Szydło

Panu Zbigniewowi Bońkowi Prezesowi Polskiego Związku Piłki Nożnej

Panu Andrzejowi Kraśnickiemu przewodniczącemu Polskiego Komitetu Olimpijskiego


Do zobaczenia w przyszłym roku!